Znajdź skuteczny szampon przeciwłupieżowy!

Łupież to choroba skóry głowy wynikająca z infekcji drożdżakami. Może być to jeden z objawów dojrzewania u młodzieży, który z czasem mija sam, ale częściej jest bardzo uciążliwą chorobą spędzającą sen z powiek wielu osobom. Leczenie łupieżu bywa długie i nieskuteczne głównie dlatego, że wybieramy złe środki do walki z nim. Nie chodzi przecież jedynie o złagodzenie objawów, lecz o usunięcie faktycznej przyczyny problemu.


krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Szampony przeciwłupieżowe dostępne na rynku mają…

Szampony przeciwłupieżowe dostępne na rynku mają różne składy i warto je ze sobą porównywać, nim dokonamy wyboru. Szampony przeciwłupieżowe są dostępne w drogeriach, jak i w aptekach. Nie ulega wątpliwości, iż preparaty do zakupienia wyłącznie w aptekach są typowo lecznicze, więc będą też skuteczniejsze.

krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Różnica polega na tym, iż w ich składzie znajdują się nie tylko substancje zmniejszające objawy występujące w tej chorobie skóry, ale przede wszystkim substancje przeciwgrzybicze, usuwające infekcję, czyli faktyczny powód występowania czy też nawrotów łupieżu, niezależnie od tego, w jakiej postaci się pojawia. Dlaczego szukając skutecznego szamponu przeciwłupieżowego, warto zorientować się, które substancje zawarte w nich stanowią jedynie pomoc w łagodzeniu objawów, a które usuną przyczynę. Jedną z tych substancji jest siarczek selenu. Substancja ta stosowana jest również w lekach przeciw grzybicy, zatem idealnie trafia w sedno problemu, jeśli chodzi o łupież.

krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Szampon przeciwłupieżowy zawierający siarczek selenu nie tylko usunie infekcję drożdżakami (headandshoulders.pl), ale także zmniejszy objawy, takie jak świąd, pieczenie czy łuszczenie się skóry głowy. Druga substancja przeciwgrzybicza pojawiająca się w szamponach przeciwłupieżowych to pirytionian cynku. Jest ona bardzo skuteczna w zwalczaniu infekcji, a ponadto utrzymuje się długi czas na skórze głowy, dzięki czemu ma długotrwałe działanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *