Zdrowy sen noworodka

Stadium noworodka to zaledwie pierwsze cztery tygodnie życia. Potem maluch staje się niemowlakiem. Noworodek większą część dnia przesypia. Obserwując rozwój dziecka miesiąc po miesiącu, można zauważyć, jak wielkie znaczenie ma sen dla jego rozwoju. Warto zatroszczyć się o jakość snu noworodka. Rodzice jeszcze przed narodzinami dziecka urządzają jego pokój. To wersja optymalna, choć wielu młodych rodziców nie jest w stanie wygospodarować dla malucha własnego pokoju.Zresztą po narodzinach potomka bywa z…

Zresztą po narodzinach potomka bywa z tym różnie. Bywa i tak, że jakość snu noworodka nie jest najlepsza – maluch często budzi się w nocy z płaczem, więc rodzicom łatwiej jest przenieść jego łóżeczko do małżeńskiej sypialni. Lepiej jest unikać dzielenia przez dziecko łóżka z rodzicami, ponieważ w miarę rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu coraz trudniej będzie maluchowi zrezygnować ze spania razem z rodzicami. Aby sen noworodka zapewnił mu należyty odpoczynek, temperatura w jego pokoju nie powinna przekraczać 21 stopni Celsjusza. Niezależnie od spacerów czy werandowania pokój powinien być wietrzony kilka razy dziennie. Na czas wietrzenia trzeba przenieść jego lokatora do innego pomieszczenia. Na jakość snu noworodka wpływa odpowiedni poziom wilgotności pomieszczenia.

Przesuszone powietrze utrudnia oddychanie i może…

Przesuszone powietrze utrudnia oddychanie i może zakłócać sen noworodka. Rozwiązaniem są nawilżacze zawieszane na kaloryferach lub zakup elektrycznego nawilżacza powietrza. Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka miesiąc po miesiąca zalecają, by ściany pokoju noworodka były pomalowane jasnymi, pastelowymi, ciepłymi kolorami, jak odcienie żółci czy beżu. W pierwszych tygodniach życia dziecka nie należy absorbować go zawieszonymi przy jego łóżeczku zabawkami. Na taką stymulację przyjdzie jeszcze czas w trakcie rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *