Zdrowe zęby u dziecka

Właściwa higiena jamy ustnej u dzieci jest w stanie zapewnić zdrowe zęby (instytut.pl). Warto o tym pamiętać i już od najmłodszych lat wpajać maluchom nawyk codziennego i dokładnego szczotkowania uzębienia. I choć jeszcze do niedawna panował pogląd, że o mleczne zęby nie trzeba dbać, bo i tak wypadną, dziś wiemy że zdrowe zęby mleczne są równie ważne jak stałe.Warto mieć bowiem świadomość, że…

nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

Warto mieć bowiem świadomość, że zdrowe zęby mleczaki to gwarancja prawidłowego wyrzynania się zębów stałych. Dzięki zdrowym mlecznym zębom możliwe będzie właściwe kształtowanie się zgryzu, a co za tym idzie – brak konieczności zakładania aparatów ortodontycznych w przyszłości. Jak zatem sprawić, by dziecko miało zdrowe zęby. Przede wszystkim należy zakupić odpowiednią szczoteczkę oraz pastę do zębów. Należy pamiętać, by ilość pasty nałożonej była raczej wielkości ziarnka grochu. Następnie należy nauczyć dzieci prawidłowego oczyszczania zębów.

Jeżeli dziecko sobie nie radzi, wówczas…

Jeżeli dziecko sobie nie radzi, wówczas można zakupić szczoteczkę elektryczną, dzięki której można wykonywać tylko posuwiste ruchy. Zęby i tak umyją się same w sposób prawidłowy. Zdrowe zęby u dzieci to także odpowiednia dieta. Należy pamiętać, że próchnica rozwija się przede wszystkim pod wpływem węglowodanów pochodzących ze słodyczy. Należy więc promować zdrowe przekąski.

nieprawidłowa dieta

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *