Zdrowa mama w ciąży

Ciąża to bardzo radosny, ale i dość trudny dla organizmu kobiety i wymagający od niej wyjątkowej ostrożności okres w jej życiu. Nawet najbardziej zdrowa kobieta, kiedy jest w ciąży musi o siebie odpowiednio zadbać.Zdrowa kobieta zachodząca w ciążę musi…

Zdrowa kobieta zachodząca w ciążę musi przede wszystkim zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Zdrowe kobiety są zazwyczaj dość aktywne życiowo: często uprawiają sport lub pracują bez wytchnienia. Gdy zachodzą w ciążę muszą mieć na uwadze fakt, by zmienić ten styl życia na bardziej spokojny i ustabilizowany. Nie oznacza to oczywiście całkowitej rezygnacji z aktywności fizycznej. Kobiety zdrowe, będące w ciąży, nie powinny unikać dłuższego przebywania na świeżym powietrzu.

Zdrowa mama w ciąży – galeria

rzucam palenie

Foto: pixabay.com

rzucam palenie

Foto: pixabay.com

Długie spacery doskonale wpływają na dotlenienie organizmu, a przy tym relaksują przyszłą mamę. Zdrowa kobieta w ciąży, jeśli jest kobietą palącą lub pijącą alkohol, powinna na czas tego okresu zrezygnować z tych przyjemności, szczególnie z palenia papierosów. Alkohol w niewielkich ilościach i pity sporadycznie, nie jest szkodliwy dla kobiet w ciąży.

Comments (1)
  1. swojak 26-Czerwiec-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *