Zadbaj o siebie w domu

Macie czasem taki dylemat, czy iść do kosmetyczni, żeby zrobić sobie brwi i depilację. Swego czasu często tak miałam, że patrząc w lustro albo na swoje nogi, myślałam, że znowu trzeba się zapisać do salonu kosmetycznego, znowu wydać pieniądze i znowu tracić cenny czas. O ile inne zabiegu w gabinecie kosmetyczki mogą być bardzo przyjemne, o tyle regulacja brwi i depilacja ciała z pewnością do takich nie należą.


plastry antykoncepcyjne

Foto: pixabay.com

Przynajmniej tak jest w moim przypadku…

Przynajmniej tak jest w moim przypadku. W którymś momencie uznałam jednak, że tak naprawdę mogę o siebie zadbać sama w domu. Wystarczy tylko kupić plastry woskowe do depilacji określonych części ciała. Wprawdzie może to na początku być trochę trudne, ale sądzę, że wystarczy tylko nabrać wprawy. Jeżeli chodzi o regulowanie brwi, to moje nie wymagają specjalnie dużych zabiegów. Wystarczy kilka pociągnięć pęsetą i gotowe. Czasem pomagam sobie również niewielkim kawałkiem plastra woskowego, ale tutaj trzeba uważać, żeby nie przyłożyć go równo i w odpowiednim miejscu. Jedyny kłopot z brwiami mam taki, że nie wychodzi mi nakładanie henny. Zazwyczaj jednak nie maluję się zbyt mocno, więc i brwi nie muszę mieć ciemny.

plastry antykoncepcyjne

Foto: pixabay.com

Mam raczej niezbyt ciemną karnację, do tego szare oczy i grafitowe brwi, więc hennę pozostawiam na specjalne okazje. Poza tym brwi można też zawsze pociągnąć kredką (tutaj). Natomiast co do depilacji domowymi sposobami, to mam za sobą kilka porażek, ale to tylko dlatego że nie od razu znalazłam właściwy sposób.

Zasadniczo najczęściej depiluję sobie pachy i przekonałam się, że samemu można to robić tylko na dwa sposoby, a mianowicie maszynką do golenia lub specjalnym kremem do depilacji. Najlepsze efekty według mnie daje depilacja woskiem, ale do tego potrzebna jest bardziej fachowa ręka. Nogi zwykle też golę, bo jest szybciej, ale jeśli mi się chce poświęcić trochę czasu, to używam sprawdzonych plastrów woskowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *