Współczesne mamy mogą liczyć tylko na siebie?

Współczesne mamy mogą liczyć tylko na siebie. Owszem, może się zdarzyć, że mogą liczyć także na partnera lub babcię, ale nikt im tego nie zapewni, więc niech docenią każdy bonus od życia, a jednocześnie przygotują się na wolność i niezależność finansową. Wiele kobiet tkwi w toksycznych związkach ze sfrustrowanymi mężczyznami, którzy nienawidzą swojej pracy, mają niskie poczucie własnej wartości, a jednocześnie czują presję na zapewnienie bytu finansowego rodzinie.Może się zdarzyć, że taki mężczyzna…

Może się zdarzyć, że taki mężczyzna zacznie stosować przemoc, zdradzać kobietę i ją poniżać, a wtedy dobrze mieć wentyl bezpieczeństwa i miejsce, w którym można się schronić, stanąć samodzielnie na nogi. Bywa również, że nawet najbardziej oddany facet się rozchoruje, ulegnie wypadkowi i nagle zmienia się wszystko. Dobrze żyć świadomie, a zatem móc liczyć finansowo na samą siebie, bo wtedy wszelkie zmiany, które szykuje los, nie okażą się niespodzianką usuwającą grunt pod nogami, ale niefortunną zmianą, do której trzeba się zaadaptować. Zarówno okres ciąży, jak i wczesnego macierzyństwa, nie musi oznaczać rezygnacji z życia zawodowego.

Współcześnie jest wiele form zarabiania,…

Współcześnie jest wiele form zarabiania, które można płynnie pogodzić z rolą mamy. Choć pierwsze miesiące rozwoju, kroczki dziecka są nie do powtórzenia, należy pamiętać, że rolę mamy pełnimy już do końca życia i nie warto przekreślać dotychczasowych osiągnięć, możliwości perspektyw rozwoju, by poświęcać się dla innych. Dzieci wcale nie oczekują od mam poświęcenia, bo to wiąże się ze zgorzknieniem, a szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *