Umyj ząbki po kolacji!

Kiedy należy myć ząbki. Takie pytanie zadałem przedszkolakom w wieku pięciu lat. Odpowiedzi było mnóstwo i każda była prawidłowa. Czyszczenie zębów (instytut.pl) jest bardzo istotne w dbaniu o higienę naszej jamy ustnej.Jestem osobą, która uczy małe dzieci…

Jestem osobą, która uczy małe dzieci odpowiedniej higieny, odpowiedniego dbania o swoje ciało. Czyszczenie zębów jest jednym z ważniejszych zajęć, jakie powinny robić małe dzieci. Oczywiście taka sytuacja dotyczy również dorosłych. Nie możemy sobie pozwolić na to, by zęby były nie myte. Myślę, że dorosłym nie trzeba tego tłumaczyć. Czyszczenie zębów powinno się odbywać rano i wieczorem. To jest minimum. Jeśli ma ktoś możliwości, powinien taką czynność wykonywać po każdym posiłku.

Wtedy mamy pewność, że nasze…

Wtedy mamy pewność, że nasze zęby są wolne od resztek pokarmowych. Pamiętajmy o tym, by czyszczenie zębów było porządne. Używajmy odpowiedniej szczoteczki i markowej pasty do zębów. Co jakiś czas chodźmy na wizyty kontrolne do stomatologa. On nam powie, czy nasze czyszczenie zębów jest właściwe i przynosi pożądane efekty.

Komentarze(2)
  1. Weronikaaa 25-Maj-2011
  2. Maryśka 12-Czerwiec-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *