Tampon czy podpaska?

Masz okres i zastanawiasz się, czy zastosować tampon czy podpaskę. Podstawą wyboru powinna być rzetelna wiedza na tema zalet i wad obydwu produktów. Skupmy się na tamponach. Ich zasadniczą zaletą, o której mówią wszystkie kobiety stosujące tampony (mydziewczyny.pl) jest dyskrecja.Prawidłowo założony tego rodzaju środek…

Prawidłowo założony tego rodzaju środek higieniczny jest niewyczuwalny i niewidoczny dla innych osób. Możesz więc bez przeszkód założyć obcisłe spodnie czy kostium kąpielowy bez obaw, że ktoś zauważy, że masz okres. Stosowanie tego rodzaju środków higienicznych zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, który dla wielu kobiet jest prawdziwym problemem. Tampony nie pozwalają bowiem krwi na przedostanie się na zewnątrz. Stosowanie tamponów nie wpływa na ograniczenie aktywności. Kobiety stosujące tego rodzaju środki higieniczne mogą więc bez przeszkód pływać i uprawiać inne dyscypliny sportowe. Stosowanie tamponów niesie również ze sobą pewne zagrożenia.

Galeria

Nieusunięty na czas tampon może doprowadzić do zakażenia lub zespołu wstrząsu toksycznego( tzw. TSS ). Dzieje się tak w przypadku zbyt długiego noszenia tamponu. Tampony nie są wskazane dla kobiet mający bardzo obfite miesiączki. Nie powinny ich również używać kobiety, które mają założoną spiralę wewnątrzmaciczną oraz u których występują nawracające infekcje pochwy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *