Sposoby na białe zęby

Któż z nas nie chciałby mieć śnieżnobiałych zębów i perłowego uśmiechu jak z reklamy pasty do zębów. Z pewnością nie tylko każda kobieta, ale też niejeden mężczyzna marzy o tym, aby olśniewać płeć przeciwną swoim pięknym uśmiechem oraz idealnie białym uzębieniem. Niestety, niewielu z nas ma tak dobre geny, że nie musi się specjalnie wysilać, aby mieć ładne zęby. Często miewamy różne niedoskonałości, także w jamie ustnej.Nie można się jednak zbyt łatwo poddawać…

Nie można się jednak zbyt łatwo poddawać. Przede wszystkim musimy racjonalnie i obiektywnie ocenić, czy nasze zęby są w zadowalającym stanie, w kiepskim czy w bardzo złym, jeżeli chodzi o ich wygląd. Co do ich zdrowia, to obiektywnie może się wypowiedzieć jedynie specjalista stomatolog. Jeśli mamy bardzo żółte, przebarwione zęby z nalotem z kamienia, to na pewno trzeba się nimi kompleksowo zająć. Wszelkie domowe sposoby, jeśli chodzi o wybielanie zębów, należy przyjmować z pewnym dystansem.

Nigdy nie wiadomo bowiem, czy dana metoda bardziej nie zaszkodzi naszym zębom niż im pomoże. I nawet opinie innych osób, nie muszą być wyznacznikiem. Trzeba bowiem pamiętać, że każdy z nas jest inny i nasze uzębienie oraz odporność szkliwa na poszczególne czynniki też może być różna. Być może komuś nie zaszkodzi kuracja wybielająca węglem aptecznym, ale innej osobie może ona zniszczyć szkliwo. Podobnie zresztą sok z cytryny komuś może nieco wybielić zęby, ale dla kogoś innego nie będzie skuteczny.

Oczywiście, wszyscy wiemy, że profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie jest kosztowne, ale nie musimy się od razu decydować na taki zabieg. Warto jednak zapytać swojego stomatologa o inne, alternatywne metody. Na pewno u niektórych osób wskazane będzie odkamienianie, za które w ogóle nie musimy płacić. Niektórym być może wystarczy regularne stosowanie pasty wybielającej zakupionej w aptece. Dla bardziej wymagających są również dostępne preparaty wybielające w postaci pasków, żelu czy też lakieru wybielającego do zębów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *