Spacerówka dla noworodka

Wszelkich akcesoriów dla dzieci jest cała masa. W kategorii wózków do wyboru są wózki klasyczne i wielofunkcyjne. Podobnie sytuacja przedstawia się w kwestii wyboru spacerówki. Tu również znaleźć można wiele modeli i wzorów, z których nie każdy nadaje się dla dziecka od początku życia. Dlatego wybierając wózek spacerowy należy dobrze się zorientować dla jakiego wieku jest on przeznaczony.Spacerówka w modelu wielofunkcyjnym to obecnie jedna…

Spacerówka w modelu wielofunkcyjnym to obecnie jedna z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych opcji przez młodych rodziców. Jednak jak pokazuje późniejsze użytkowanie, wielu rodziców z czasem i tak decyduje się na zakup kolejnego lżejszego modelu. Wynika to z tego, że spacerówkę w modelach 3w1 trudno jest dobrać do potrzeb rodziców i dziecka. Zazwyczaj te modele są ciężkie i z czasem stają się niewygodne. Dlatego innym rozwiązaniem może być zakup wózka typu spacerówka przeznaczonego dla dziecka już od urodzenia.

Są to dość drogie wózki, ale jeśli tylko zostaną odpowiednio wybrane, posłuży przez cały okres. Noworodek w takim wózku będzie się czuł dobrze pod warunkiem, że siedzisko będzie posiadało możliwość rozłożenia oparcia na płasko, a pod naciskiem na nie, nie będą odczuwane żadne elementy stelaża. Istotna jest także ilość miejsca, gdyż dziecko będzie rosło, a przez cały okres użytkowania wózka maluch powinien odczuwać komfort.

Ważne jest także odpowiednie dostosowanie kół do nawierzchni, lekkość całej konstrukcji i możliwość łatwego czyszczenia obicia. Innym rozwiązaniem są spacerówki dla dzieci od 6 miesiąca życia, które stosunkowo najłatwiej jest wybrać, bo rodzic już wie czego potrzebuje i on i jego dziecko. Z kolei popularne parasolki przeznaczone są tylko dla starszaków i na krótkie dystanse.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *