Skóra.

Mało która sprawa w życiu kobiety dostarcza tylu trosk co opieka nad dzieckiem w czasie jego choroby. Rozwój noworodka rządzi się swoimi prawami, więc nie da się go niczym przyśpieszyć. Wielu rodziców marzy aby ich maleństwo jak najszybciej nauczyło się mówić. Jakimż ułatwieniem by to było w poznaniu odpowiedzi na pytanie co mu dolega. Na jakie dolegliwości narażony jest mały człowiek. Jak sprostać tym wyzwaniom.Jedną z najczęstszych dolegliwości jaką niesie za…

Jedną z najczęstszych dolegliwości jaką niesie za sobą rozwój noworodka, jest atopowe zapalenie skóry. Objawia się swędzącą wysypką, czerwonymi plamami na policzkach lub szorstkimi plamami na ciele dziecka. Pocieszające dla rodziców niech będzie to, że dolegliwość ta przemija zazwyczaj do trzeciego roku życia dziecka. Przyczyną może być alergia maluszka, nietolerancja mleka lub uczulenie na składnik pokarmowy, który spożyła karmiąca piersią mama. W chorobach skórnych ważną sprawą jest natłuszczanie skóry dziecka. Preparaty zwane emolientami spełniają taką właśnie rolę. Podczas kąpieli koniecznie należy zadbać aby woda nie przekraczała 37 stopni. Po kąpieli nie wycieramy dziecka, ale przykładamy miękki ręcznik do jego ciała i delikatnie dociskamy aby woda się wchłonęła. Do dolegliwości skórnych w wieku dziecięcym można też zaliczyć liszajec. Choć występuje głównie u dzieci w wieku powyżej 2 roku życia, maleństwo też może się nim zarazić na przykład przez kontakt z chorym.

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Dlatego tak ważne jest wyczulanie znajomych odwiedzających…

Dlatego tak ważne jest wyczulanie znajomych odwiedzających dom (zobacz pampers.pl), w którym mieszka małe dziecko, aby nie przychodzili gdy są chorzy. Po przyjściu koniecznie trzeba dokładnie myć ręce zanim dotknie się dziecko. Liszajec można rozpoznać po pęcherzach z ropną cieczą pojawiających się na twarzy. Wyglądem liszajec przypomina bąble występujące podczas ospy. Może wystąpić w wyniku nieleczonego atopowego zapalenia skóry. Chrońmy więc skórę dziecka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *