Rzuć palenie, zanim będzie za późno

Wiele osób na świecie pali papierosy. To bardzo zły nałóg, który powoduje śmierć milionów osób. Najczęściej osoby palące chorują na serce i układ krążenia. Mają problemy z płucami i są bardziej narażone na chorobę raka. Rzucanie palenia (clearblue.com) powinno być wielkim priorytetem dla wszystkich osób, które temu nałogowi się poddały i nie mogą same z nim wygrać.


rzucam palenie

Foto: pixabay.com

Niby to takie proste…

Niby to takie proste. Dzisiaj palisz, a jutro masz nie palić. Jednak nikotyna jest takim związkiem chemicznym, który bardzo uzależnia. To siedzi w ludzkiej psychice rzucanie palenia zależy w gruncie rzeczy od niej. By zrobić to dobrze i porządnie, należy mieć odpowiednie podłoże psychiczne. Nie powinno się pracować z osobami, które nałogowo palą. One nam w ten sposób nie pomogą. Rzucanie palenia musi być spowodowane jakąś traumą. Najczęściej ludzie starają się rzucić papierosy, gdy zaczynają ciężko chorować na serce, na płuca. Wtedy zdają sobie sprawę, że wyrządzili sobie wielką krzywdę.

rzucam palenie

Foto: pixabay.com

Jednak rzucanie palenia nie jest proste. Jest mało osób, którym się to udało za pierwszym razem. Najczęściej palacze kończą z tym nałogiem po kilkukrotnych próbach. Rzucanie palenia jest coraz bardziej wspomagane przez różne środki chemiczne. Jeśli to pomaga w rzucaniu, powinno się próbować i tych metod.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *