Rozwój prenatalny – I trymestr

Rozwój prenatalny zwany jest inaczej okresem prenatalnym. To okres, który związany jest z ciążą i rozwojem płodu. Został podzielony na trzy trymestry, z których każdy obejmuje trzy miesiące.Pierwszy trymestr to przede wszystkim intensywny rozwój…

Pierwszy trymestr to przede wszystkim intensywny rozwój płodu. W pierwszym miesiącu dochodzi do bardzo intensywnych podziałów zapłodnionej komórki. W tym okresie zaczyna zarysowywać się głowa oraz tworzą się oczy. Po 21 dniu od zapłodnienia zaczyna także bić serce. Z czasem pojawia się również jama ustna oraz zaczątki narządów. Rozwój prenatalny w drugim miesiącu rozpoczyna się od dalszego kształtowania narządów. Pojawiają się również zaczątki stóp i dłoni oraz narządów i gruczołów rozrodczych.

Twarz powoli zaczyna nabierać ludzkiego kształtu…

Twarz powoli zaczyna nabierać ludzkiego kształtu oraz pojawiają się zaczątki zębów. Zaczynają tworzyć się również wargi i zawiązek języka. Rozwój prenatalny w drugim miesiącu kończy okres zarodkowy płodu. Wraz z trzecim miesiącem rozpoczyna się bowiem okres płodowy. Zaczyna więc przejawiać cechy indywidualne, zarówno w zachowaniu jak i wyglądzie. Pojawia się meszek płodowy, a skóra grubieje. Twarz zaczyna zyskiwać dziecięce proporcje. Rozwijają się również struny głosowe.

Komentarze(2)
  1. troool 26-Czerwiec-2011
  2. wyborczy 10-Lipiec-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *