Przygotowanie do opieki nad niemowlęciem

Oczekiwanie na narodziny pierwszego dziecka jest także czasem, kiedy można i warto przygotować się do pełnienia tej nowej i nieznanej roli. Wkrótce zmieni się niemal całkowicie nasz porządek dnia i nocy, nasze dotychczasowe wartości ulegną przetasowaniu, znajdziemy się też w wielu sytuacjach po raz pierwszy w życiu. Razem z radością i szczęściem pojawią się także i niepokoje, problemy, a czasami też konflikty w małżeńskim życiu.


szkoła językowa toruń

Foto: pixabay.com

Warto wcześniej dowiedzieć się jakim zadaniom…

Warto wcześniej dowiedzieć się jakim zadaniom wkrótce stawimy czoła. Jedną z najlepszych dziś propozycji przygotowania się do rodzicielstwa, są zajęcia w szkołach rodzenia. Lekarze różnych specjalności i położne z dużym stażem oferują tu pomoc, jakiej właśnie szukamy. Prowadzone w szkołach lekcje dotyczą tematyki z różnych dziedzin, począwszy od przebiegu ciąży, poprzez zagadnienia związane z psychologią, po ćwiczenia fizyczne przygotowujące do porodu. Niezwykle ciekawa jest też nauka z zakresu kalendarza ciąży (pampers.pl), rozwoju płodu i rozwoju noworodka.

Dzięki lekcjom młodzi rodzice mają szansę dowiedzieć się, jak prawidłowo opiekować się niemowlęciem, jak je pielęgnować, na jakie zachowania zwracać szczególną uwagę, a jakie powinny wzbudzić ich czujność. Po zajęciach w szkole rodzenia wizja porodu nie będzie już taka niepokojąca, a czekające młodych rodziców zadanie opiekowania się dzieckiem, nie będzie już budziło paniki. Na kursy rodzenia można zapisać się niemal w każdej większej miejscowości.

szkoła językowa toruń

Foto: pixabay.com

Zajęcia trwają około dwóch miesięcy, a spotkania organizowane są raz lub dwa razy w tygodniu, dla rodziców pracujących również w soboty i w niedziele. Są także przyśpieszone kursy trwające kilka dni, jak również zajęcia, które odbywają się miesiącach wakacyjnych. Jeśli szkoła, którą wybraliśmy, jest dość mocno oblegana, warto zarejestrować się wcześniej. Za najlepszy moment na naukę uważany jest początek trzeciego trymestru ciąży.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *