Prawidłowe mycie zębów – profilaktyka

Teoretycznie mamy coraz większą świadomość tego jak ważne jest dbanie o stan uzębienia, że kluczowe znaczenie ma profilaktyka. Niestety okazuje się, że próchnica i paradontoza to nadal ogromny problem dla stomatologów. Wiele osób lekceważy zarówno właściwą higienę, kontrole u stomatologa, jak również pierwsze niepokojące sygnały, objawy. W tym również zapalenie dziąseł (instytut.pl).Okazuje się, że nie za bardzo wiemy…

Okazuje się, że nie za bardzo wiemy jak myć zęby, mimo że kupujemy reklamowane pasty i szczoteczki. Warto jednak pamiętać, że nikt nie doradzi nam lepiej niż stomatolog. Oceniając stan zębów, dziąseł, wiek wybierze odpowiednią pastę, szczoteczkę, poinstruuje szczegółowo nie tylko jak myć zęby, ale także jak dbać kompleksowo o jamę ustną Zapewne nie wszyscy wiedzą, że wrażliwe dziąsła, zęby, krwawienie podczas mycia, to nie tylko problemy sprawiające dyskomfort i ból. Bardzo często w ten sposób objawia się zapalenie dziąseł, które jest z kolei pierwszym sygnałem paradontozy. A z tym schorzeniem zdecydowaniem nie ma żartów. Nie leczona doprowadza nie tylko do utraty zębów, ale także do wielu poważnych dolegliwości ogólnoustrojowych. A zatem jak ustrzec się przed takimi konsekwencjami. Oczywiście najistotniejsza jest profilaktyka, która dotyczy zarówno wizyt u stomatologa, prawidłowej higieny, jak i odpowiedniej diety.

Wizyty u stomatologa powinny stać się…

Wizyty u stomatologa powinny stać się naszym zdrowym nawykiem i odbywać się co najmniej dwa razy w roku. Z kolei higiena jamy ustnej to przede wszystkim codzienne, zdrowe nawyki i wiedza jak myć zęby skutecznie. Należy pamiętać, że czyścimy nie tylko zęby, ale również dziąsła, język, przestrzenie między zębami. Wizytę u stomatologa możemy zawsze w części wykorzystać na instruktaż jak myć zęby, którą pastą, jaką szczoteczką. Kontrola, higiena to podstawa jeśli chcemy uniknąć zapalenia dziąseł, próchnicy, paradontozy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *