Prawidłowa higiena jamy ustnej

Marzysz o pięknym, białym i zdrowym uśmiechu. Chcesz pozbyć się przykrego zapachu z ust. A może dokucza ci problem bolących lub krwawiących dziąseł. Rozwiązaniem dla tych problemów jest codzienna dokładna i skrupulatna higiena jamy ustnej.Profilaktyka odgrywa tutaj pierwszoplanową rolę…

Profilaktyka odgrywa tutaj pierwszoplanową rolę. O ile łatwiej jest przecież codziennie dbać o zęby, niż potem spędzać długie godziny u stomatologa i wydawać na to mnóstwo pieniędzy. Dlatego tak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej (instytut.pl). Co więc składa się na tego typu czynności. Przede wszystkim higiena jamy ustnej to codzienne dokładne szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznych.

Galeria

witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

witaminy i minerały

Foto: pixabay.com

Dodatkowo należy stosować produkty przeznaczone do higieny jamy ustnej, tj. płynów antybakteryjnych do płukania jamy ustnej. Higiena jamy ustnej to również odpowiednia dieta. Należy spożywać pełnowartościowe produkty, bogate w witaminy i składniki odżywcze. Wpłynie to korzystnie na stan naszych zębów i dziąseł.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *