Pierwsze objawy ciąży-jak przetrwać?!

Informacja o ciąży, którą kobiety zwykle otrzymują poprzez wykonanie niezwykle popularnego i ogólnodostępnego testu ciążowego, dla zdecydowanej większości pań jest ogromnym zaskoczeniem, nawet jeżeli już od pewnego czasu nosiły się z zamiarem posiadania dzieci. Ciąża jest początkiem istotnych i nieodwracalnych zmian zarówno w organizmie przyszłej mamy jak również w całym jej dotychczasowym życiu. Pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się nawet kilkanaście dni po zapłonieniu, a kobieta nie jest jeszcze świadoma zmian, jakie zachodzą w jej łonie.Co więcej bardzo często symptomy…

Co więcej bardzo często symptomy takie jak: nudności, wymioty, zmęczenie i znużenie mylone jest z grypą żołądkową, zatruciem pokarmowym czy przeziębieniem. Brak miesiączki natomiast współczesne kobiety tłumaczą sobie życiem w bezustannym pośpiechu, zabieganiu oraz stresie. Ostatecznym potwierdzeniem są dwie kreski na teście ciążowym oraz wizyta w gabinecie lekarskim. Z czasem typowe objawy ciążowe, do których należą przede wszystkim: brak menstruacji, powiększenie i tkliwość piersi, senność, wymioty, swędzenie skóry, zgaga, bóle brzucha i pleców, opuchnięte ręce i stopy oraz wiele innych, nasilają się i nierzadko utrudniają codzienne wykonywanie zarówno domowych jak i pracowniczych obowiązków, ale nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia maluszka rozwijającego się w łonie matki. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, pozwalających przetrwać pierwsze najtrudniejsze chwile i złagodzić objawy ciąży.

Kluczem sukcesu jest przede wszystkim zmiana…

Kluczem sukcesu jest przede wszystkim zmiana dotychczasowego trybu życia oraz diety. Kobiety, które spodziewają się maleństwa powinny stworzyć zdrową, zbilansowaną i racjonalną dietę opartą na jak największej ilości warzyw, owoców i produktów mlecznych. Wskazana jest również określona aktywność fizyczna, poprawiająca krążenie krwi w organizmie. Podstawę dobrego samopoczucia, szczególnie w pierwszych tygodniach ciąży, stanowi odpowiednie nawodnienie organizmu oraz duża dawka snu i odpoczynku.

http://www.pampers.pl/swedzenie-piersi-w-ciazy

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *