Pasta wybielająca

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. I o ile udaje się nam unikać ubytków i nasze zęby są zdrowe, to często daleko im do idealnego koloru. Wybielanie w gabinetach dentystycznych to zwykle dość kosztowny i uciążliwy zabieg. Czy pasta wybielająca pomoże nam uzyskać pożądany efekt. Reklamy past wybielających zęby są bardzo popularne – jak i same produkty.W każdej drogerii stykamy się z różnymi…

W każdej drogerii stykamy się z różnymi rodzajami preparatów tego typu. Jednak czy wszystkie działają tak samo. Na co zwrócić uwagę wybierając pastę wybielającą. Przede wszystkim zastanówmy się, czego oczekujemy od produktu. Większość past dostępnych na rynku oferuje nam zęby bielsze o kilka odcieni. Poszukując sprawdzonego produktu zasięgnijmy opinii naszego dentysty. Warto też sugerować się ceną, bo pasty droższe z reguły działają lepiej. W składzie powinien być wymieniony nadtlenek karbamidu – substancja wybielająca. Produkt taki powinien także dobrze rozpuszczać osad i kamień – to główni winowajcy nieatrakcyjnego koloru naszych zębów, ale jednocześnie nie może uszkadzać szkliwa.

Zwróćmy uwagę na to czy zawiera fluorek i składniki wzmacniające szkliwo i zapobiegające odwapnieniu. Jeśli zależy nam jedynie na usunięciu przebarwień spokojnie możemy sięgnąć po tańszy produkt. Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów powinny szukać pasty z dodatkiem fluoru – zapobiegnie on niepotrzebnym podrażnieniom. Codzienne stosowanie pasty wybielającej z pewnością poprawi wygląd naszych zębów, a uśmiech stanie się śnieżnobiały i olśniewający.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *