Owulacja

W organizmie kobiety zachodzi szereg zróżnicowanych procesów. Jednym z nich jest jajeczkowanie. Owulacja (clearblue.com), czyli moment płodności u kobiety, to dość trudny dokładnie do określenia czas w organizmie kobiety, jednak bardzo przydatna staje się dokładna wiedza o tym, kiedy owa owulacja występuje.


dni płodne

Foto: pixabay.com

W organizmie kobiety zachodzi szereg zróżnicowanych procesów…

W organizmie kobiety zachodzi szereg zróżnicowanych procesów. Jednym z nich jest jajeczkowanie. Owulacja, czyli moment płodności u kobiety, to dość trudny dokładnie do określenia czas w organizmie kobiety, jednak bardzo przydatna staje się dokładna wiedza o tym, kiedy owa owulacja występuje. Przydatny dla kobiet, które starają się o dziecko, które korzystają z naturalnych metod planowania rodzimy. Wiadomo, że każdy organizm pracuje inaczej i u każdej kobiety owulacja występuje kiedy indziej, jednak zawsze wypada ona w około 14 dniu cyklu, który trwa dwadzieścia osiem dni.

dni płodne

Foto: pixabay.com

Jest to nierzadko okres, w którym kobieta odczuwa bóle podbrzusza i jajników. Niekiedy też może przebiegać całkowicie bezboleśnie. Aby dokładnie wiedzieć kiedy owa owulacja występuje należy prowadzić obserwację przez wiele miesięcy( temperatura ciała ), śluz szyjkowy. Wiele kobiet, które nie chcą mieć jeszcze potomka w dni płodne ograniczają współżycie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zbyt dobra metoda antykoncepcji, gdyż organizm ludzki jest machiną, która rządzi się własnymi prawami. Należy pamiętać też, że na długość cyklu mają wpływ takie czynniki jak stres, choroby, przyjmowane lekarstwa, zmiana klimatu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *