Objawy ciąży.

Na pytanie czy to ciąża (clearblue.com) mogą dać odpowiedź pewne objawy, które mogą stanowić o początkach nowego życia. Przede wszystkim pierwszym i najbardziej widocznym symptomem ciąży jest brak menstruacji.Spóźniająca się miesiączka jest więc…

Spóźniająca się miesiączka jest więc pierwszym sygnałem, którego na pewno nie można lekceważyć. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że może być skutkiem ciąży, ale także innych kłopotów zdrowotnych. Zatrzymanie miesiączki powinno więc skutkować udaniem się do lekarza. Na pytanie czy to jest ciąża mogą nam odpowiedzieć również takie objawy jak zmęczenie, podniesiona temperatura, zgaga, nudności czy wymioty. Te objawy mogą jednak świadczyć również o innych chorobach, więc aby sprawdzić czy jestem w ciąży należy jednak przeprowadzić test ciążowy, który powinien dać już ostateczną odpowiedź.

zgaga

Foto: pixabay.com

zgaga

Foto: pixabay.com

Zazwyczaj test ciążowy jest bardzo skuteczny,…

Zazwyczaj test ciążowy jest bardzo skuteczny, choć nigdy w 100%. W związku z tym, by potwierdzić czy jestem w ciąży należy udać się do lekarza ginekologa. Medycyna dysponuje obecnie takimi narzędziami, które potwierdzą czy jestem w ciąży już w kilka dni po zapłodnieniu. Lekarz może zlecić wykonanie specjalistycznego testu bądź przeprowadzić badanie USG, które da ostateczną i stuprocentową odpowiedź.

Comments (1)
  1. monika82 31-Sierpień-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *