Objawy ciąży – podwyższona temperatura ciała

Objawy ciąży (clearblue.com) podzielić możemy na dwie grupy. Do pierwszej z nich zaliczamy subiektywne( odczuwalne przez kobietę ) objawy ciąży (pampers.pl), które jednak nie dają gwarancji zostania w niedługim czasie mamą.Na drugą grupę symptomów składają…

Na drugą grupę symptomów składają się natomiast prawdopodobne objawy ciąży, które dają już dużą dawkę prawdopodobieństwa faktu bycia w ciąży. Tego rodzaju objawy ciąży to na przykład podwyższona temperatura ciała, która wynosi ponad 37°C. Utrzymuje się ona przez minimum dwa, trzy tygodnie po owulacji. Czym spowodowane jest podwyższenie temperatury. Otóż w organizmie kobiety w pierwszych tygodniach ciąży zwiększa się ilość progesteronu, który to hormon odpowiedzialny jest za podtrzymanie ciąży w jej pierwszych tygodniach. W kolejnych tygodniach funkcję tą przejmuje łożysko.

Jeżeli więc zauważysz u siebie…

Jeżeli więc zauważysz u siebie podwyższoną temperaturę, może to stanowić objawy ciąży. Jeżeli dodatkowo występują przy tym inne subiektywne objawy ciąży, takie jak brak miesiączki, nudności, wymioty czy zmiany samopoczucia, jest bardzo prawdopodobne, że niedługo zostaniesz szczęśliwą mamą.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *