Objawy ciąży a rozwój dziecka

W pierwszych tygodniach ciąży możemy zaobserwować u siebie szereg zmian. Dotyczą one w głównej mierze naszego samopoczucia. Jakie objawy pojawiają się na samym początku ciąży. Pierwszym sygnałem, że być może w naszym organizmie rozwija się nowe życie jest oczywiście brak miesiączki. Niektóre kobiety mogą doznać tak zwanego krwawienia implantacyjnego. Jest ono dosyć mylące, gdyż możemy uznać je za menstruację. Oznacza jednak, że zagnieżdżający się embrion w naszej macicy natrafił na naczynie krwionośne.


http://www.pampers.pl/kalendarz-ciazy-22-tydzien

Foto: pixabay.com

Pierwsze objawy ciąży bywają dla…

Pierwsze objawy ciąży bywają dla nas bardzo uciążliwe. Zaliczymy do nich między innymi huśtawkę nastrojów. Diametralnie mogą zmienić się nasze preferencje smakowe. Do potraw, które nam do tej pory smakowały możemy odczuwać znaczny wstręt. Mamy zaś ochotę na składniki pokarmowe uważane do tej pory za mało kuszące. Innym objawem są nudności i wymioty. Dokuczają zarówno rano, jak i wieczorem. Zwłaszcza, jeśli jest to pierwsza ciąża, objawy tego typu mogą nasilać się. Kolejnym objawem ciąży jest bolesność piersi. Ból powstaje w wyniku zmian hormonalnych.

zespół jelita drażliwego

Foto: pixabay.com

Czasami sutki mogą być ciemniejsze, a żyły na piersiach bardziej widoczne. Są to niejednoznaczne objawy. Jeżeli podejrzewamy, że możemy być w ciąży, wykonajmy test ciążowy. Pamiętajmy jednak o tym, że najpełniejszy i najprawdziwszy obraz przekaże badanie USG. Po zapłodnieniu, rozwój płodu następuje dynamicznie. Już w czwartym tygodniu zaczyna formować się serduszko. Tydzień po tygodniu, maleństwo nabiera nowych przymiotów i cech.

W szóstym tygodniu można zaobserwować zalążki nosa, ust, uszu, powstają wtedy też jelita. W dwunastym tygodniu ciąży rozwija się aparat słuchowy. W miarę swoich możliwości dziecko zaczyna dobrze słyszeć w dwudziestym tygodniu ciąży. W dwudziestym drugim zaś organizm malucha zaczyna produkować czerwone krwinki. Ciąża jest widoczna, a przyszła mama coraz bardziej uświadamia sobie, że niedługo jej świat zmieni się diametralnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *