O zespole napięcia przedmiesiączkowego

Tak zwany zespół napięcia przedmiesiączkowego (zobacz mydziewczyny.pl) jest również nazywany PMS-em. Tego typu objawy pojawiające się przed spodziewaną miesiączką obejmuje około 300 symptomów. Pośród nich możemy wyróżnić zarówno psychiczne, jak też i somatyczne. Kobiety narzekają między innymi na rozdrażnienie, a także gniew pojawiający się bez uzasadnienia.Typowa jest też drażliwość czy smutek, a…

Typowa jest też drażliwość czy smutek, a w skrajnych przypadkach nawet i stany depresyjne oraz płaczliwość. Wśród zmian psychicznych jest też spadek samooceny. Natomiast z objawów fizycznych jest nadwrażliwość piersi, a także uczucie zatrzymania wody oraz problemy jelitowe. Jak można poradzić sobie z tego typu dolegliwościami. Przede wszystkim należy zmienić swój tryb życia. To on jest tutaj podstawą i sprawia, czy nasze samopoczucie podczas tych trudniejszych dni będzie lepsze. Dlatego też przez cały czas należy zwracać uwagę między innymi na swój sposób odżywiania.

Przypomnijmy sobie piramidę zdrowego żywienia i postarajmy się ją wprowadzić w życie. Często zatem należy sięgać po świeżo warzywa oraz owoce. Szczególnie dobre działanie mają warzywa liściaste zielone. Do tego dobrze jest też jeść sporo węglowodanów w postaci kaszy, ryży brązowego czy makaronu razowego. Pomocne mogą być także regularne ćwiczenia, a to głównie z powodu tego, iż redukują one znacznie poziom stresu oraz poprawiają nasz nastrój, podnosząc poziom endorfin.

Jeśli cierpimy na zespół napięcia przedmiesiączkowego, to spróbujmy trzy razy w ciągu tygodnia po 30 minut pospacerować lub pływać czy też biegać. W przypadku, gdy takie proste zmiany, nie sprawią, iż dolegliwości będą znacznie mniejsze, to lekarz wtedy może rozważyć leczenie farmakologiczne. Czasami wystarczy terapia antykoncepcyjna. Bierze się również pod uwagę specjalne terapie hormonalne. Wszystko zależy od indywidualnych dolegliwości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *