O czym świadczy brak okresu?

Kobiety posiadają dużo bardziej skomplikowany układ fizjologiczny, niż mężczyźni. Dlatego tak często mają różne huśtawki nastroju. Raz są bardzo wyluzowane i wesołe, a za jakiś czas ich humor zmienia się nie do poznania. Jednym ze źródeł takiego zachowania może być brak okresu (clearblue.com).Galeria

huśtawki dla dzieci ogrodowe

Foto: pixabay.com

huśtawki dla dzieci ogrodowe

Foto: pixabay.com

huśtawki dla dzieci ogrodowe

Foto: pixabay.com

Najczęściej taka sytuacja oznacza, że kobieta zaszła w ciążę. To oczywiście wspaniała sytuacja. Jednak nie jest to tak oczywiste, jak na pierwszy rzut oka wygląda. Brak okresu może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, które nie mają nic wspólnego z ciążą. Wtedy nie jest to powód do zadowolenia i radości. Nadmierne zmiany hormonalne są objawem skomplikowanych zmian w organizmie kobiety. Najczęściej kończy się to wizytą u lekarza – ginekologa. On może dokładnie stwierdzić, dlaczego kobieta narzeka na brak okresu. Najczęściej okazuje się, że okres się spóźnia i następuje po tygodniu lub dwóch.

Tak być jednak nie powinno…

Tak być jednak nie powinno. To znaczy, że kobieta mogła przyjmować jakieś środki farmakologiczne, które wpływają na wahania czasu wystąpienia okresu. Najlepiej jest jednak, gdy brak okresu jest wynikiem zajścia kobiety w ciążę. Wtedy jest w rodzinie wielka radość i duże spełnienie. Wszyscy są zadowoleni i podnieceni.

Comments (1)
  1. Ewa 29-Maj-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *