Maleństwo pod kontrolą

Młoda mama oprócz rutynowych wizyt lekarskich powinna stale być czujna jeśli chodzi o zdrowie jej dziecka. Każdy niepokojący sygnał najlepiej skonsultować z kompetentną osobą. Czasem może to być pok prostu bardziej doświadczona mam, która ma dziecko w podobnym wieku, czasem o radę trzeba poprosić innych członków rodziny, są jednak sytuacje, w których nieodzowna będzie wizyta u pediatry. Jednak do niczego by nie doszło, jeśli mama nie będzie świadoma pewnych zjawisk, a o to z kolei trudno, gdy brak jest odpowiedniej informacji.


rozwój dziecka miesiąc po miesiącu

Foto: pixabay.com

Młoda mama, zwłaszcza, gdy jest…

Młoda mama, zwłaszcza, gdy jest nią po raz pierwszy powinna zostać otoczona fachową opieką, która dostarczy jej również przynajmniej minimalnej wiedzy na temat macierzyństwa. W końcu nie każdy ma je zapisane w genach. Poza tym na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty, a najnowsze badania naukowe udowadniają skuteczność nowych metod w żywieniu i wychowaniu dzieci, więc nie warto się zamykać na to co nowe.

Na szczęście na rynku dostępnych jest także mnóstwo poradników, które drobiazgowo opisują każdy miesiąc życia dziecka, od narodzin do roczku albo dwóch latek. W takich poradnikach matka może znaleźć mnóstwo porad, co robić gdy pojawią się niepokojące objawy takie jak wysypka czy swędzenie skóry. To nie znaczy, ze ze wszystkimi problemami trzeba od razu biec do pediatry, albo budzić go telefonem w środku nocy. Czasem wystarczy zastosować się do rady zawartej w takim poradniku.

swędzenie skóry

Foto: pixabay.com

Może na swędzenie skóry dobre będzie zastosowanie zasypki lub okładów z rumianku. Wszystko zależy od charakteru zmian skórnych i od intensywności swędzenia jakie im towarzyszy, a także od tego czy występuje z nimi ból lub krwawienie. Życie maluszka miesiąc po miesiącu to niekończące się pasmo przeżyć, zjawisk i odkryć. Warto by w tym czasie towarzyszyła nam mądra książka lub poradnik internetowy prowadzony przez ekspertów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *