Leczenie nieświeżego oddechu

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że świeży oddech (instytut.pl) może dać nam poczucie swobody. Nieprzyjemny zapach z ust jest bowiem zwykle powodem skrępowania, szczególnie podczas rozmów w towarzystwie.świeży oddech – galeria

O ile przykry oddech spowodowany spożyciem pokarmu o charakterystycznym zapachu( cebuli, czosnku )można szybko zneutralizować, o tyle nieprzyjemny zapach – halitoza – może być problemem uciążliwym. Jak zatem przywrócić świeży oddech. Czy poza gumami do żucia i miętowymi cukierkami są skuteczniejsze sposoby. Do świeżego oddechu można skutecznie powrócić tylko wtedy, gdy zwalczymy nie jego objawy, lecz przyczynę. A tych może być wiele. Leczenie przykrego zapachu z ust należy rozpocząć od prawidłowej higieny jamy ustnej.

Warto pamiętać, że niedokładnie oczyszczone zęby…

Warto pamiętać, że niedokładnie oczyszczone zęby i język to siedlisko drobnoustrojów, które za nieprzyjemny oddech odpowiadają. Warto również wybrać się do dentysty, by w razie konieczności wyleczyć ubytki. Jeżeli mimo takich „zabiegów” świeży oddech nie powraca, wówczas warto udać się do gastrologa bądź laryngologa. Problem może tkwić w schorzeniach gastrycznych i laryngologicznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *