Kontrola rozwoju dziecka

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu (zobacz) powinien być kontrolowany przez rodziców. Do tego celu służą specjalne kalendarzyki i siatki centylowe, które gromadzą wszelkie dane i pozwalają na porównanie wzrostu i wagi dziecka po upływie określonego czasu.Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu…

Rozwój dziecka miesiąc po miesiącu jest bardzo wyraźny w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko bardzo szybko rośnie i przybiera na wadze. U kilkuletniego malca wzrost zmienia się nieco wolniej. Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że ich dziecko nie rozwija się w sposób prawidłowy. Siatki centylowe mogą pokazać, czy rozwój dziecka miesiąc po miesiącu nie jest zaburzony. Dziecko nie powinno zbyt szybko przybierać na wadze, gdyż w przyszłości może cierpieć na problemy związane z nadwagą i otyłością. Jeśli rośnie zbyt wolno i nie przybiera na wadze może to być oznaka ukrytej choroby.

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Poprzez porównanie i analizę wyników…

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Poprzez porównanie i analizę wyników pomiarów rodzice mogą na bieżąco stwierdzać, czy rozwój ich dziecka przebiega w sposób prawidłowy i niebudzący wątpliwości. Małe dzieci należy ponadto zabierać na badania kontrolne – jest to szczególnie istotne w pierwszym okresie życia, kiedy rodzice dopiero wchodzą w rolę opiekunów i nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń.

Komentarze(2)
  1. goral 29-Sierpień-2011
  2. bambo 29-Sierpień-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *