Jakie mogą być objawy ciąży w 1 miesiącu?

Okres ciąży to najpiękniejszy czas w życiu każdej przyszłej mamy. Zastanówmy się teraz, jakie mogą być objawy ciąży w 1 miesiącu. Przede wszystkim oczywiście brak miesiączki. Ponadto pierwsze objawy ciąży w 1 miesiącu to także problem z częstym oddawaniem moczu. W pierwszym i ostatnim trymestrze ciąży kobiety ciężarne dużo częściej odwiedzają toaletę.Jakie mogą być objawy ciąży w 1 miesiącu? – galeria

niestrawność żołądka

Foto: pixabay.com

zgaga

Foto: pixabay.com

niestrawność żołądka

Foto: pixabay.com

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. W organizmie przyszłej mamy pojawia się zwiększona objętość płynów w organizmie oraz lepsza sprawność nerek, które szybciej pozbywają się szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto powiększająca się macica powoduje ucisk na pęcherz moczowy. Inne objawy ciąży w 1 miesiącu to nudności, które dodatkowo mogą być połączone z wymiotami. U ciężarnej może się również pojawić nadmierne wydzielanie śliny. Ponadto zgaga, niestrawność oraz wzdęcia to także objawy ciąży w 1 miesiącu. U kobiety ciężarnej mogą się także pojawić zmiany w obrębie piersi.

Stają się one bardzo wrażliwe, obrzmiałe…

Stają się one bardzo wrażliwe, obrzmiałe. Tego typu objawy ciąży w 1 miesiącu spowodowane są wzrostem ilości estrogenu i progesteronu produkowanego przez organizm ciężarnej. Mogą się również pojawić zaciemnienia i powiększenia wokół brodawki, uwidocznienie gruczołów łojowych oraz niebieskie żyłki przecinające gruczoł sutkowy.

Komentarze(2)
  1. Gargoyle3 11-Marzec-2013
  2. Ania 20-Marzec-2013

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *