Jak się przygotować do porodu?

Jeżeli jesteśmy w 38 tygodniu ciąży, to musimy pamiętać o tym, że w każdej chwili może nastąpić poród. Trzeba być na to przygotowanym. W poniższym artykule dowiesz się, jak wszystko zaplanować. Po pierwsze, należy mieć zawsze ze sobą numer partnera, rodziców i innych bliskich osób, które możemy poprosić o podwiezienie do szpitala, w razie nastąpienia silnych skurczów. Warto mieć także numer taksówki, ponieważ może zdarzyć się taka sytuacja, że nie zastaniemy nikogo w domu, czy zepsuje się samochód.


samochód osobowy w firmie

Foto: pixabay.com

Po drugie, należy mieć zapakowaną…

Po drugie, należy mieć zapakowaną torbę do szpitala, z rzeczami dla siebie, jak i dla dziecka. Musi stać ona zasunięta i gotowa, najlepiej w przedpokoju. Po trzecie, ważna jest kontrolna wizyta u lekarza ginekologa. Zrobi on badanie USG, a także określi, czy konieczne będzie cesarskie cięcie. W prywatnych gabinetach ginekologicznych można także poprosić o nagranie filmu z badania USG. Dziecko jest już wtedy duże, normalne. Taki film będzie cudowną pamiątką na całe życie. Po czwarte, warto przygotować się psychicznie na narodziny dziecka, bo jest już niebawem. Można poczytać książki o rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu (pampers.pl). Po piąte, pod koniec ciąży, ciało kobiety przygotowuje się do porodu. Dziecko jest zsunięte na dól macicy, a szyjka się powoli powiększa.

samochód dla firmy

Foto: pixabay.com

Piersi są także większe, nabrzmiałe…

Piersi są także większe, nabrzmiałe i wycieka z nich mleko, zwane siarą. Trzeba wtedy zakładać wkładki laktacyjne, by nie pobrudzić biustonosza. Po szóste, w tym okresie musimy bardzo dbać o siebie. Nie można się przemęczać, trzeba bardzo dużo odpoczywać. Nie zalecane jest także samodzielne wychodzenie z domu, bo zawsze może nastąpić początek porodu, np. na zakupach w galerii handlowej. Po siódme, warto już myśleć o narodzinach naszego maleństwa, wybrać mu imię, jeśli dotychczas tego nie zrobiliśmy. Można także zrobić listę osób z rodziny i przyjaciół, których poinformuje się o narodzinach dziecka.

samochód dla firmy

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *