Jak odpowiednio dbać o zęby

Zdrowe zęby (tutaj), a więc piękne, olśniewająco białe i zadbane zęby są naszą najlepszą wizytówką. Nie da się ukryć, że piękne zęby pomagając nam w kontaktach prywatnych i zawodowych.Nie można więc zaniedbać ich pielęgnacji…

Nie można więc zaniedbać ich pielęgnacji. Jak dbać o zęby, by były zdrowe i piękne. To bardzo proste. Wystarczą tylko 4 kroki by zęby i ogólnie jama ustna były w zadowalającym stanie. Krok 1, czyli podstawa higieny jamy ustnej to mycie zębów, minimum 2 razy dziennie. Oczywiście perfekcją byłoby mycie zębów po każdym posiłku, ale nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Ważne jest też, aby myć zęby przez ok.

3 minuty. Krok 2, to nitka dentystyczna. Ten najlepszy sprzymierzeniec w walce o piękny uśmiech, powinien znaleźć się w torebce każdej pani i saszetce każdego pana. Czyszczenie zębów nitką dentystyczną zapobiegnie osadzaniu się płytki nazębnej. Nić dentystyczna usuwa też resztki pokarmu, które znajdują się w miejscach, gdzie tradycyjna szczoteczka nie dociera. Ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest płyn do płukania jamy ustnej.

Galeria

eye q płyn

Foto: pixabay.com

płyn do prania

Foto: pixabay.com

Czyści on te fragmenty jamy ustnej, do których nie dotarła szczoteczka i nić, zapewnia przy tym świeży oddech. Jak dbać o zęby – krok 3. W kroku 3 ważne jest to, czym myje się zęby. Najlepsza jest szczoteczka o miękkim lub średnim włosiu. Ważne jest także dobranie odpowiednich do potrzeb past do zębów. I na koniec krok 4, to nic innego jak pamiętanie o regularnych wizytach u stomatologa.

Komentarze(2)
  1. Ania 12-Sierpień-2011
  2. swojak 19-Sierpień-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *