Jak dbać o zęby u dziecka– szczotkowanie

Rodzice powinni wpajać swym dzieciom zasady higieny jamy ustnej już od pierwszych miesięcy ich życia. Prawidłowe zasady to między to jak dbać o zęby (instytut.pl).Dziecko powinno bowiem jak najszybciej nauczyć się…

Dziecko powinno bowiem jak najszybciej nauczyć się tego, jak dbać o zęby, by w przyszłości nie było narażone na próchnicę i inne choroby zębów i dziąseł. Nauka tego jak dbać o zęby powinna odbywać się na początku mimowolnie i dobrze by było jakby nie kojarzyła się dziecku z przykrym obowiązkiem. Szczotkowanie zębów należy wprowadzać już po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Na początku nauka może odbywać się jedynie za pomocą szczoteczki, dopiero później wprowadzamy pasty z niewielką zawartością fluoru. A jak dbać o zęby u dziecka, które skończyło 2 lata.

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Zęby u dzieci od 2 do 5…

Zęby u dzieci od 2 do 5 roku życia powinny być szczotkowane przez około dwie-trzy minuty co najmniej dwa razy dziennie. Najważniejsze jest wieczorne mycie zębów, po którym dziecko nie powinno już nic jeść i pić poza wodą niegazowaną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *