Internetowy kalendarz ciężarnej

Interaktywne narzędzia dostępne on-line mogą służyć różnym celom, również tym związanych z naszym zdrowiem i życiem. Niewątpliwie okres ciąży jest dla kobiety czasem, kiedy potrzebuje ona szczególnego wsparcia, a internet może jej go udzielić. Specjalne portale poświęcone ciąży i rozwojowi dziecka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla przyszłych mam. Mogą one tu dowiedzieć się jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu i co dokładnie zachodzi w jej organizmie jak i w organizmie ich dziecka.


kalendarz ciąży

Foto: pixabay.com

Poza tym dostępne są tu kalkulatory porodu…

Poza tym dostępne są tu kalkulatory porodu umożliwiające ze spora dokładnością określenie terminu rozwiązania. Trzeba tylko wpisać dokładną i zgodną z prawdą datę ostatniej miesiączki, na jej podstawie odbywa się cała kalkulacja. Kobiety w ciąży mogą na portalach tego typu poczytać porady specjalistów, a także wymienić się opiniami i wątpliwościami z innymi ciężarnymi na forach tematycznych.

porady stylisty

Foto: pixabay.com

Na pewno wiele z nich z uwagą śledzi kalendarze ciążowe i porównuje je ze zmianami we własnym organizmie. Pierwsze dwa tygodnie mijają praktycznie niezauważone, gdyż jest to czas owulacji, w którym dochodzi do połączenia się komórki jajowej z plemnikiem czyli do zapłodnienia. O prawdziwej ciąży możemy mówić dopiero od początku trzeciego tygodnia kiedy to zapłodnione jajeczko zagnieżdża się w macicy. W czwartym tygodniu można zrobić sobie test ciążowy, który potwierdzi tylko nasze przypuszczenia.

Odkąd nabierzemy pewności, że w naszym ciele rozwija się nowe życie, zaczniemy uważniej postępować na co dzień, zwracać większą uwagę na to co jemy i jaki jest nasz tryb życia. Wszystko po to, by zapewnić naszemu maleństwu optymalne warunki rozwoju. Dobrze jest w tym czasie zacząć przyjmować suplementy diety specjalnie przeznaczone dla kobiet w ciąży, które pozwolą uzupełnić niedobory odżywczych pierwiastków, kluczowych z punktu widzenia młodego organizmu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *