Higiena jamy ustnej – czyszczenie języka

Jama ustna (instytut.pl) wymaga szczególnej pielęgnacji i higieny. Z tego też powodu należy do tej czynności przykładać ogromną wagę. Jama ustna wymaga odpowiedniego szczotkowania zębów, i jak się okazuje – również języka.Jest to bardzo ważne dla…

Jest to bardzo ważne dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich jama ustna na długo zachowała świeży oddech oraz nie została zaatakowana przez drobnoustroje. Pamiętajmy, że higiena jamy ustnej powinna obejmować również oczyszczanie języka. A to dlatego, że to także na nim znajduje się wiele bakterii. Jeżeli jama ustna nie zostanie odpowiednio oczyszczona, wówczas nawet stosując najlepsze pasty oraz szorując zęby kilka razy dziennie, nie będziemy w stanie pozbyć się przykrego zapachu z ust. Na powierzchni języka, jako na narządzie odpowiadającym za ssanie, żucie czy nawet połykanie, zachodzą procesy gnilne.

Jama ustna, a właściwie jej…

Jama ustna, a właściwie jej higiena nie powinna więc ograniczać się wyłącznie do oczyszczania zębów i dziąseł. Czyszczenie języka może odbywać się za pomocą szczoteczki. Jednakże warto wiedzieć, że czyszczenie tylnych powierzchni języka może spowodować odruch wymiotny. Dlatego też poleca się stosowanie specjalnych „wymiataczy”.

Comments (1)
  1. monika82 16-Maj-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *