Fizjologiczny brak miesiączki

Brak okresu (clearblue.com) to dla wielu kobiet powód do lęków. Wiadomo bowiem, że regularne cykle to znak, że kobiecy organizm funkcjonuje prawidłowo. Nic więc dziwnego, że gdy tylko któraś z pań spotka się z brakiem okresu, wpada w panikę.Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje coś…

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje coś takiego jak „fizjologiczny brak okresu”, który nie jest bynajmniej powodem do niepokoju. Warto mieć świadomość, że fizjologiczne zatrzymanie miesiączkowania odbywa się, gdy doszło do zapłodnienia. Właściwie brak okresu jest więc pierwszym i bardzo charakterystycznym objawem ciąży, pod warunkiem że kobiecy organizm funkcjonuje prawidłowo. Z fizjologicznym brakiem okresu mamy również do czynienia podczas karmienia piersią( latkacji ).

Trzeba jednak pamiętać, że w tym…

Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku zatrzymanie miesiączki nie chroni przed kolejnym zapłodnieniem. Fizjologiczny brak okresu pojawia się również u kobiet, które weszły w okres przekwitania. Zanim więc zaczniemy panikować, warto zastanowić się czy brak zatrzymanie miesiączki nie ma charakteru fizjologicznego.

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *