Czyszczenie zębów nicią dentystyczną-tak/nie

Na kompleksowe czyszczenie zębów (link instytut.pl) składa się nie tylko ich szczotkowanie, ale także stosowanie nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej. Sama szczoteczka, nawet ta najlepsza, wyposażona w dodatkowe włókna, pozwoli co prawda na dokładne czyszczenie zębów, ale nie przestrzeni międzyzębowych.Te zaś doskonale wyczyści nić dentystyczna…

Te zaś doskonale wyczyści nić dentystyczna. Dlaczego używanie nici dentystycznej jest takie ważne. Czyszczenie zębów, a dokładnie przestrzeni międzyzębowych przy pomocy nici dentystycznej zapobiega powstawaniu chorób dziąseł i nieświeżemu oddechowi. Może się także okazać pomocne w zapobieganiu próchnicy zębów. Przestrzenie międzyzębowe to miejsca szczególnie narażone na gromadzenie się resztek jedzenia.

Jeśli nie będą czyszczone, zgromadzone tam jedzenie…

Jeśli nie będą czyszczone, zgromadzone tam jedzenie może zacząć się rozkładać powodując nieświeży oddech oraz doprowadzając do stanów zapalnych dziąseł, a nawet próchnicy. O ile czyszczenie zębów przy pomocy szczoteczki pozwala pozbyć się resztek jedzenia jedynie z powierzchni zębów, tak czyszczenie zębów przy pomocy nici dentystycznej sprawia, że usunąć je możemy także z miejsc, do których szczoteczka nie dociera.

Comments (1)
  1. zdrowy76 2-Czerwiec-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *