Czyszczenie jamy ustnej u stomatologa

Prawidłowe czyszczenie jamy ustnej w domu powinno odbywać się za pomocą szczoteczki, nici dentystycznych oraz poprzez płukanie ust (instytut.pl).


zaparcia leczenie

Foto: pixabay.com

Te trzy elementy to podstawowe…

Te trzy elementy to podstawowe czynności zapewniające odpowiedni poziom higieny jamy ustnej. Niestety wiele osób nie wie, albo nie stosuje się do tych zaleceń ograniczając się tylko do pierwszego punktu. Wówczas na naszych zębach zbiera się osad, który prowadzi do kamienia nazębnego, a tu już bez ingerencji stomatologa się nie obędzie. Kamień nazębny powoduje nie tylko problemy estetyczne, ale jest również niebezpieczny dla zdrowia zębów, bo sprzyja rozwojowi próchnicy i paradontozy.

leczenie kaszlu

Foto: pixabay.com

Dlatego jeśli nasze czyszczenie jamy ustnej jest niewystarczające, warto jest co jakiś czas poddawać się zabiegowi profesjonalnego oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym. Dwa podstawowe zabiegi oczyszczające zęby to skaling i piaskowanie. Jako uzupełnienie tych dwóch zabiegów z reguły poleca się lakierowanie zębów, które ma na celu wzmocnić szkliwo. Także, odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej to podstawa, gdyż profilaktyka zawsze jest łatwiejsza niż leczenie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *