Czy można zobaczyć płytkę nazębną?

Czy płytkę na zębach jesteśmy w stanie zobaczyć sami czy może to tylko ocenić specjalista. Warto zaznaczyć, że dolegliwość ta dotyczy każdego człowieka, a charakteryzuje się białym nalotem, który przylega luźno do zębów. Płytka na zębach (instytut.pl) składa się z masy utworzonej przez bakterie, komórki nabłonka i reszty pokarmowe.Taka masa stanowi punkt wyjścia…

Taka masa stanowi punkt wyjścia w ataku bakterii na zęby oraz na tkanki dziąsła. Płytka nazębna za pomocą instrumentów dentystycznych jest dla stomatologa łatwa do zaobserwowania. Dla zwykłego pacjenta jest to zadanie trudniejsze. Sprawę mogą ułatwić dostępne bez recepty specjalne tabletki do żucia bądź płyn wybarwiający płytkę. Należy zażyć taki środek i wówczas tam gdzie na zębach jest osad, tam będzie kolor czerwony. Metoda ta pozwala ocenić czy nasz sposób czyszczenia jamy ustnej jest prawidłowy.

voltaren tabletki

Foto: pixabay.com

flegamina tabletki

Foto: pixabay.com

Aby zmniejszyć szansę na to,…

Aby zmniejszyć szansę na to, że płytka zębna przekształci się w kamień, należy myć zęby minimum 2 razy dziennie i używać nici dentystycznych. Do tego przynajmniej raz na pół roku powinniśmy pokazać się w gabinecie stomatologicznym.

Komentarze(2)
  1. asd 20-Sierpień-2011
  2. trol73 31-Sierpień-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *