Co sprawi, że zęby będą bielsze?

Jeżeli marzymy o pięknym, białym uśmiechu, to wcale nie musimy udawać się do gabinetu stomatologicznego i płacić mnóstwo pieniędzy za drogie zabiegi. Odpowiednia higiena w domu może sprawić, że efekt również będzie niezwykły, a nasz uśmiech znacznie się rozjaśni. Co zrobić żeby mieć białe zęby (link).Jak się odżywiać oraz jakie…

Jak się odżywiać oraz jakie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać w domu. Przede wszystkim na początku warto jest zwrócić uwagę na naszą dietę. Jeśli pijemy zbyt dużo kawy czy herbaty, to z pewnością niekorzystnie to wpływa na wygląd naszego uzębienia. Pojawia się bowiem brzydki osad, który dość trudno z czasem jest usunąć. Podobny negatywny wpływ ma palenie papierosów, a także picie wina. Dlatego też należałoby unikać tego typu produktów. Warto natomiast dość często sięgać po surowe warzywa, które równocześnie czyszczą nasze szkliwo. Podobne działanie mają także wszelkie orzechy.

Dla wzmocnienia zębów przydadzą się natomiast produkty nabiałowe oraz takie, które mają dość dużo wapnia, czyli przykładowo sardynki. Oprócz diety istotne są wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. Trzeba koniecznie szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie po 3 minuty. Dobrze by było zresztą myć je po każdym jedzeniu. Niezmiernie ważne jest także używanie specjalnej nici dentystycznej, aby oczyścić dokładnie trudno dostępną przestrzeń. Wtedy unikniemy odkładania się brzydkiej płytki nazębnej.

co zrobić żeby mieć białe zęby – galeria

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

jak rzucić palenie

Foto: pixabay.com

Warto zastosować również płyn do płukania jamy ustnej, który jest genialnym uzupełnieniem wszelkich zabiegów. W wybielaniu mogą także pomóc specjalne preparaty. Najpowszechniej stosowanym z wszystkich dostępnych na rynku jest pasta wybielająca. Wiele osób decyduje się również na użycie żelów czy pasków, który w szybkim czasie przynoszą już pierwsze efekty. Jeśli odpowiednio zadbamy o nasze zęby, to z pewnością staną się one bielsze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *