Ciąża – który to tydzień

Wiele kobiet w pierwszych tygodniach ciąży nie zdaję sobie nawet sprawy, że są w stanie odmiennym, zwłaszcza jeśli nie planowały powiększenia rodziny. Kiedy pierwsze objawy ciąży się nasilają i rosnący pod ich sercem dzidziuś coraz bardziej daje o sobie znać, przyszłe mamy sięgają po test ciążowy lub udają się do lekarza. Dwie kreseczki na teście nie jedną parę przyprawiły o szybsze bicie serca i zawrót w głowie.I nie ma co się dziwić…

I nie ma co się dziwić wiadomość o dziecku to naprawdę wielkie wydarzenie. Kiedy już pierwsze emocje opadną, panie w stanie błogosławionym zaczynają zastanawiać się w kiedy doszło do zapłodnienia i w którym tygodniu ciąży są obecnie. Pomocne w ustaleniu terminu poczęcia i daty rozwiązania są kalkulator ciąży i kalendarz porodu. Dzięki obliczeniom wykonanym dzięki tym swojego rodzaju” wynalazkom” można precyzyjnie określić w którym tygodniu ciąży jesteśmy oraz datę przyjścia na świat dziecka. Na wielu stronach internetowych zajmujących się tematyką ciąży i dzieci możemy znaleźć kalkulator ciąży i kalendarz porodu. Wystarczy wpisać datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki a komputer sam, automatycznie wyliczy i poda termin porodu i tydzień ciąży w którym obecnie znajduję się kobieta. Z tych samych metod będzie korzystał lekarz ginekolog, który poprowadzi ciąże.

kalkulator ciąży

Foto: pixabay.com

samochód rodzinny

Foto: pixabay.com

Kalendarz i kalkulator to stare metody, lecz…

Kalendarz i kalkulator to stare metody, lecz zwykle nie znane paniom, które są w ciąży po raz pierwszy, i jej nie planowały. Posiadając już świadomość o tygodniu zaawansowania ciąży i przybliżonym terminie porodu, panie powinny w swoich terminarzach zapisać terminy kolejnych wizyt u ginekologa oraz poszczególnych badań. Właściwe i regularne monitorowanie ciąży pozwoli uniknąć komplikacji. Dzięki nowoczesnym urządzeniom lekarz może też zdiagnozować ewentualne wady rozwojowe płodu i skutecznie je wyeliminować. Panie powinny bardziej dbać o siebie, unikać niepotrzebnych stresów oraz odstawić używki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *