Ciąża a tygodnie

Ciąża rozpisana jest na poszczególne tygodnie, aby łatwo było zidentyfikować co konkretnie dzieje się w danym tygodniu, aby młoda mama miała zawsze świadomość co w danym tygodniu rozwija się u jej dziecka, na co powinna w związku z tym uważać, powinna wiedzieć czy powinna zachować jakieś dodatkowe środki ostrożności czy też powinna zachowywać się zupełnie normalnie.Galeria

Dziś chcemy w tej sytuacji opowiedzieć wam o ciąży, a konkretnie to czym charakteryzuj się 37 tydzień ciąży. Jest to już końcówka ciąży, i głównie to mama musi się nieco natrudzić, bo tak naprawdę nie jest już jej ani lekko ani łatwo. A co się dzieje z dzieciakiem. Dzieciak w tym 37 tygodniu to już głównie zajęty jest tym, aby się wygodnie ułożyć i powoli przygotować do wyjścia na światło dzienne. Mama jest przez to jeszcze bardziej ociężała, ale musi się z tym liczyć oczywiście. Będą już w 37 tygodniu ciąży zdecydowanie powinniśmy mieć przygotowaną wyprawkę do szpitala, albowiem nigdy nie wiadomo kiedy poród może się rozpocząć, nawet jeżeli lekarza zapewniał nas, że wszystko układa się bajkowo, książkowo, encyklopedycznie wręcz to i tak nigdy nie ma pewności, że poród nie zacznie się wcześniej, nawet lekarze nie dadzą nam takiej pewności, że na 100% urodzimy w wyznaczonym terminie.

Dlatego też warto być przygotowanym zawczasu…

Dlatego też warto być przygotowanym zawczasu i tym samym wiedzieć co będzie nam i dziecku potrzebne w szpitalu. Warto być przygotowanym bo im większe przygotowanie przed porodem, to o wiele mniejszy stres po porodzie. I nie jest to tajemnicą 37 tygodnia, wszyscy powinni tak robić, aby zawczasu uniknąć problemu. Stresowanie się w ciąży nie jest dobre i nie warto zajmować sobie głowy drobnymi jakimiś problemami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *