Bolesna menstruacja – objawy

Organizm każdej kobiety jest zaprogramowany w taki sposób, by przygotować ją do ciąży. W związku z tym istnieje coś takiego jak cykl menstruacyjny. Miesiączkowanie to efekt braku zapłodnienia. Niestety comiesięczne krwawienia, znane również jako menstruacja (mydziewczyny.pl), bywają bolesne.Wiele kobiet zastanawia się, jakie są…

Wiele kobiet zastanawia się, jakie są przyczyny takiego stanu. Warto wiedzieć, że menstruacja w ogóle jest stanem, który powoduje dyskomfort. Może on zwiększać się na skutek wzmagania się nieprzyjemnych dolegliwości, towarzyszących comiesięcznym krwawieniom z pochwy. Menstruacja wielu paniom kojarzy się z silnym bólem w podbrzuszu. Niektóre kobiety uskarżają się na bóle głowy, bóle w okolicy krzyżowej, mdłości. Menstruacja może być na tyle uciążliwa, że powoduje wymioty, brak apetytu, biegunki.

Objawy są na tyle dokuczliwe, że…

Objawy są na tyle dokuczliwe, że w wielu przypadkach staje się przyczyną niemożności w wykonywaniu podstawowych czynności. Bolesna menstruacja, która daje powyższe symptomy może świadczyć o występowaniu tak zwanego pełnoobjawowego zespołu bolesnego miesiączkowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *