Błędny wynik testu owulacyjnego?

Owulacja jest procesem, w którym następuje uwolnienie dojrzałej komórki będącej zdolną do zapłodnienia przez plemniki. By dowiedzieć się, kiedy pojawia się największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, można wykonać test owulacyjny.Trzeba jednak wiedzieć, że zdarzają…

Trzeba jednak wiedzieć, że zdarzają się błędne jego wyniki. Warto pamiętać, że test owulacyjny, podobnie jak test ciążowy, jest bardzo wiarygodnym źródłem informacji, aczkolwiek istnieje pewna granica błędu. Przyjmuje się, że test owulacyjny jest wiarygodny w około 97%. Błędy w wynikach mogą się więc zdarzać. Czym zatem są spowodowane najczęściej. Test owulacyjny może dać błędny wynik, gdy kobieta jest bądź niedawno była w ciąży. Nieprawidłowy wynik może pojawić się również u pań, które weszły już w okres przedmenopauzalny.

Zafałszować wynik testu może także przyjmowanie…

Zafałszować wynik testu może także przyjmowanie niektórych leków, zawierających hormony. Wiele kobiet uskarża się także, że test owulacyjny, mimo regularnego, kilkakrotnego przeprowadzania, nie dał informacji o dacie jajeczkowania. Może to oznaczać, że test został wykonany za wcześnie / za późno albo też cykl był bezowulacyjny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *