Antybiotyki

Antybiotyki mają chronić nasz organizm przed wirusami i bakteriami, których nie jest on w stanie naturalnie zwalczyć. Są one lekami przeciwbakteryjnymi, które mają za zadanie niszczyć bakterie chorobotwórcze lub hamować ich wzrost, dzięki czemu takie choroby jak gruźlica, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli czy angina mogą być sprawnie leczone.Antybiotyk należy stosować tylko w infekcjach bakteryjnych,…

Antybiotyk należy stosować tylko w infekcjach bakteryjnych, gdyż nie ma on działania przeciwwirusowego, zatem leczenie nim przeziębień i większości infekcji górnych dróg oddechowych nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że antybiotyki muszą być odpowiednio dawkowane, gdyż ich nadużywanie może mieć negatywne skutki dla zdrowia, powodując szereg uciążliwych powikłań.

leczenie grypy

Foto: pixabay.com

leczenie ran

Foto: pixabay.com

Antybiotyki początkowo otrzymywane były z…

Antybiotyki początkowo otrzymywane były z hodowli grzybów czy bakterii, lecz obecnie wiele z nich wytwarza się sztucznie, co jest mnie czasochłonne i pozwala szybciej produkować preparaty lecznicze. Leczenie antybiotykami musi być przede wszystkim dostosowane do rodzaju choroby pacjenta, jego wieku i ogólnego stanu zdrowia, gdyż jego celem jest zapobieganie dolegliwościom, a nie pogarszanie sytuacji zdrowotnej chorego.

leczenie grypy

Foto: pixabay.com

Komentarze(2)
  1. trol73 4-Sierpień-2011
  2. Wojtas 5-Sierpień-2011

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *