Aktywność fizyczna w czasie ciąży

Kiedy już wszystkie znaki na niebie i ziemi dają kobietom znać, że coś odmiennego dzieje się z ich organizmem należy udać się po test ciążowy i wykonać niezbędne badania. Wczesne objawy ciąży mogą często przypominać zatrucie pokarmowe, lecz jeśli utrzymują się dość długo powinny dać do myślenia. Brak okresu jest jednym z pierwszych objawów ciąży, chociaż niektóre panie nadal miesiączkują nawet do rozwiązania.Jeśli już panie upewnią się co do…

Jeśli już panie upewnią się co do swoich przypuszczeń i znalazły się w stanie błogosławionym, koniecznie muszą oddać się w ręce lekarza specjalisty. Ginekolog poprowadzi całą ciąże i przez najbliższe miesiące będzie czuwał i opiekował się przyszła mamą i rosnącym w jej łonie dzieckiem. Udzieli także rad jak prawidłowo się odżywiać i dbać o siebie. Jeśli ciąża nie jest zagrożona, a maluszek spokojnie rośnie to przyszłe mamy mogą być jak najbardziej aktywne fizycznie. Nie mogą oczywiście zbytnio szarżować i uprawiać sportów ekstremalnych, ale wszelkie ćwiczenia zwłaszcza rozciągające są jak najbardziej wskazane. Poprawiają one samopoczucie i nastój oraz zmniejszają zmęczenie. Kobiety, które są aktywne fizycznie i wykonują ćwiczenia ciążowe, dłużej zachowują dobrą formę podczas ciąży oraz łatwiej znoszą ciążowe dolegliwości. Odzyskują po porodzie szybciej sprawność fizyczną oraz łagodniej znoszą poród. Ćwiczenia ciążowe oprócz dobrego nastroju, dobrze wpływają na trawienie i ciężarne panie unikają uciążliwych zaparć.

Ruch reguluje pracę serca i płuc,…

Ruch reguluje pracę serca i płuc, organizm jest lepiej dotleniony i dzięki temu przyszłe mamy mają więcej życiowej energii i w pełni mogą cieszyć się urokami stanu odmiennego. Aktywne fizycznie kobiety w ciąży tyją mniej niż ich koleżanki unikające ruchu oraz są mniej podatne na depresję poporodową. W ich organizmach dzięki wysiłkowi fizycznemu jest więcej hormonów szczęścia. Zestaw ćwiczeń ciążowych można łatwo wyszukać w sieci lub prasie dla przyszłych mam.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *